Kustību funkcionalitāte

Viens no fizisko aktivitāšu mērķiem veselības uzturēšanai, ir kustību funkcionalitātes veidošana, uzturēšana vai pilnveidošana.

Ikvienam ir svarīgi primāri spēt veikt sadzīves vai darbā veicamās kustības tā, lai tās neradītu sāpes. Muguras lejasdaļas sāpes pēc dārza darbiem nav norma. Ceļu un pleca locītavu sāpes no sēdēšanas pie rakstāmgalda arī nav “normāli”.

Kustību funkcionlitāti iespējams trenēt ar dažādu metožu palīdzību. Treniņi, kuri nodrošina efektīvu muskuļu darba koordināciju, to spēku, izturību, elastību un māca vienlaikus veikt kustības, kurās iesaistītas vairākas locītavas, ir ietverami mūsdienu cilvēka veselības veicināšanas komplektā.

Kustību funkcionalitāti efektīvi attīsta funkcionālie treniņi. Vienlaikus jānorāda, ka arī pilates treniņi, ja organizēti kustību funkcionalitātes trenēšanai, lieliski veic šo uzdevumu. Kustību funkcionalitāti iespējams attīstīt arī kombinētu metožu treniņos ar dažādu intensitāti.

Nepieredzējušiem vingrotājiem iesakāms pirms došanās uz vidējas vai augstas intensitātes funkcionāliem vai jebkāda cita veida treniņiem, apmeklēt zemas intensitātes treniņus vai tādus treniņus, kuros iespējams apgūta kustību iemaņas, veidot pareizu kustību stereotipu un attīstīt fizisko izturību.

Pat pieredzējušiem vingrotājiem nereti vēlams uzlabot kustību stereotipu. Attīstot efektīvas kustības arī funkcionālie treniņi un funkcionālās kustības pilnveidosies efektīvāk.

Previous
Previous

Kustības un noskaņojums

Next
Next

Veselības sports